14 Ocak 2011 Cuma

HAFİFLİYORUM

Farkındayım, bu aralar blogumu çok boşladım. Hastanedeki yoğunluğa gece uykusuzluğu da eklenince elim klavyeye değmedi. Benim tatlı oğluşum iyi olduğu gecelerde4-5 kez uyanıyor. Kötü olduğu geceleri varın siz düşünün. Aslında bu konuda suçlu benim, çok iyi biliyorum. Gece 10'da göz kapaklarım düşmeye başlayına oğlumu yanıma alıp memede uyutmaya alıştırdım. Oğluş bütün gün annesini görmüyor ya acısını gece çıkarıyor. Uyanıp birkaç dakika emiyor, tekrar uykuya dalıyor. Yanında beni bulamazsa, asla başka bir şekilde uyumuyor. Gece doğuma gittiğimde, uyanınca babasıyla kalkıp baby tv izliyorlar.Dönüşte arabamı park ederken bakıyorum salonun ışığı açık, anlıyorum ki ayaktalar. Aslında üstüne düşsem bir iki haftaya terbiye ederim diye düşünüyorum, ama kıyamıyorum. Yani ne kadar uykusuzluk zor gelse de galiba ben de memnunum oğluşumun mis kokusunu duya duya uyumaktan.

Bu aralar doğumdan kalan fazlalıklardan da kurtulmaya başladım .Süt veriyorum bahanesiyle diyet yapmıyordum doğumdan beri. Bir aydır ultrason kavitasyon tedavisine gidiyorum. Aslında böyle şeyler benim için çok yabancı. Şimdiye kadar pek zamanım da olmadı. Bizim eve yakın yeni bir klinik açıldı. "Bir gideyim konuşayım" dedeim. Temiz, nezih bir yer. Anlattıkları kafama da yattı. Haftada bir gidiyorum. Bir saat özel bir ultrason cihazı ile yağ dokusunu , lipoliz dediğimiz yağ parçalanması için uyarıyorlar.Ardından bir saat lenf akışı için galvanik akım veriyorlar. Üç gün yağsız diyet yapıyorum. Geri kalan günlerde günlük yaklaşık 400 cal kadar az tüketiyorum,poliklinikte ebelerimle su içme yarışı yapıyoruz. Bu sayede sütüm azalmadığı gibi uzun süreden sonra ilk kez tartıda 50li rakamları gördüm( 50li derken 59 u kastettim tabiki...) ve farkettim ki 4 kilo vermek bile insanı hafifletiyor. Hareketlerim daha seri , daha az yoruluyorum merdiven çıkarken. Sırtımdan 4 kiloluk çantayı bırakmış gibi..2 Kilo daha versem yeter. Ama şu da bir gerçek: artık yaş 35..Bundan sonra biraz ipin ucu kaçsa kolesterol yükseliyor, karaciğerde yağlanma başlıyor.. Yani artık hayat tarzımı ayarlamam lazım. Yani bir pazar sabahı bal kaymağı fazla kaçırmışsam, ya da keyifli bir sofrada yemek biraz ağır kaçmışsa takip eden 2-3 öğün dikkat edilecek. Bu süreçte destekleyici yazılarıyla "MevsimlerdenRoma'nın çok faydası oldu. İlgilenenlere tavsiye edrim.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhaba Esra hanım , darısı başıma inş. diyorum beni hatırlarsınız gebelikte öyle kilo alan hantal biri değilim daha doğrusu değildim ama şu emzirme süresince ki hala devam ediyor öyle iştahım açıldı ki habire yiyiyorum işin sonu nere varıcak bilmiyorum :(:( henüz 3.ayımız yeni biticek daha emzirme için uzunnnn bir süre var böyle giderse vayyy halime ...tamam gebelikte alınan kilollar hemen verilemez zaman lazmm etvallah ta ya benim gebe iken almadığım kilolara nedemeli sizce bu kilolarda gidermi yoksa bir bozukluk mu var bende ne dersiniz????en iyisi siz bu kilo mevzularına deyinemeye devam edin ne olur !! ki sizden ilham alabilelim
sevgiler
özlem gençer

Adsız dedi ki...

gebe iken almadığım sonradan aldığım kilplara nedemeli demek istemiştim bir elde bebekle tek elle yazınca böyle oluyor :)))

Adsız dedi ki...

esra hanım sizi uzun süredir takip ediyorum epeycedir yazmıyordunuz hergün bakıyordum.benimde oğlum 21 ocakta 4 aylık olacak inşallah ve işe nasıl başlayacağım diye kara kara düşünüyorum içimden hiç onu bırakmak gelmiyor.gerçi biraz ücretsiz izin alacağım ama yinede düşünmeden edemiyorum.sizde çok yoğunsunuz anlaşılan kolay gelsin inşallah oğlunuzu ve kızları öpüyorum Ayfer