7 Ocak 2013 Pazartesi

neden çocuk büyütürüz?
Bu sorunun cevabını ciddiyetle düşünün. Neden ? Devran dönüp, hükmümüz kalmadığında bu dünyada bize baksın diye mi? Sırtımızı yaslayacağımız biri olsun diye mi? Yalnız kalmamak için mi? Kendi yarım kalmışlıklarımızı onda tamamalamak için mi? Gurur duymak için mi? Neslimiz devam etsin diye mi ?( En saçması da bu galiba; sanki Dubai prensiyiz! )
Cevabınız bunlardan biriyse, biliniz ki hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Sizin uğruna hayatınızı adadığınız yavrunuz, birgün büyüyecek. Bir el kızına, yada oğluna tutulacak, yuvadan uçacak. Sizi haftada bir arayacak belki. Belki çok uzak diyarlara yelken açacak, yüzünü bile bayramdan bayrama göreceksiniz.
Ama bilin ki, ona verdiğiniz koşulsuz ve karşılıksız sevginiz, hayatında güneş pırıltıları gibi ışıldıyacak. Bir çocuğun saçını okşarkan, yada bir kedi yavrusunun...Sizin ektiğiniz sevgi tohumları, merhamet , güven , sadakat, hakkaniyet gibi çiçekler açacak onun dünyasında.. Sonsuzluğa giden yolun sevgiden geçtiğini bilecek... Dünyanın sevgi üzerine kurulduğunu.anlayacak.. Onu çok seven ve daima koruyan, başına her ne gelirse gelsin onun iyiliği için göndermiş olan bir sahibi olduğunu bilecek..Hayatı başıboş, kendini sahipsiz hissetmeyecek..Ve o da sizden aldığı ışıkla çevresini aydınlatacak..

İşte o zaman anne- baba olarak misyonumuzu tamamlamış olacağız..

Hiç yorum yok: