6 Mayıs 2010 Perşembe
VE ADANA GÜNLERİ..
Uzun süredir yine elim bilgisayara gidemedi.Eşim biliyorsunuz eğitim için 6 aydır Adana'da . Bunun ilk üç ayı gebelik dönemime rastladı, çalışıyordum; izne ayrıldıktan sonra dinlenmeye, kızlarımla vakit geçirmeye bol bol zamanım oluyordu. Kısacacı hasret bir yana çok da zorlanmadık, ama doğumdan sonra işler tahminimden çok zor bir hal aldı. Bir yandan bedenene ve ruhen toparlanmaya çalışmak , bir yandan bebeğimin bakımı, gaz sancıları, uykusuz geceler..kızlarım, özellikle iki numara alışltığı ilgiyi göremediği için iyice hırçınlaştı. Velhasıl dağıldım.
Niyetimiz okullar kapanınca Adana'ya gitmekti.Geçenlerde eşim "uygun bir ev buldum istersen erken gel" deyince hiç nazlanmadım. Bir hafta içinde nasıl hazırlandım, toparlandım..Gözümü bir açtım, Adana'dayım. Şu anda Seyhan nehrinin eşsiz manzarasına karşı çayımı yudumluyorum. Evimiz 17. kat. Yanlış duymadınız, Adana gibi 1. derece depre bölgesi olan bir şehirde bu kadar yüksek apartman niye yapılıyor anlamış deyilim. Uçakta gibiyim. Balkon kenarına yaklaşamıyorum.Şehri hiç tanımıyorum. Bakalım burada günler nasıl geçecek? Bu yazıyı okuyan Adanalı dostlar varsa her türlü tavsiyelerini bekliyorum.Nereleri görmeli, ne yemeli, çocuklar için spor alanları var mı, uygun yaz okulu bulabilecekmiyim, otantik çarşısı, yöresel dükkanları nerede?.. Keşfedecek çok şey var.

3 yorum:

Dilsuhan dedi ki...

Hoşgittiniz diyelim. Benim annemler Mersin'de oturuyor. Adana'dan çok Mersin de tavsiye edeceğim şeyler olabilir.Ne de olsa bir saat uzaklıkta. Tantuni ve Kerebiçi(tatlı) mutlaka tadın. Tarsus'da şalgam için ve 7 uyurlar mağarasını görün derim ben.

Adsız dedi ki...

Öyle içten hissettim ki yaşadıklarınızı,
sanki benim içim acıdı...
nneyseki eşinizle kavuşmanız olmanıza sevindim..
yeni şehriniz yeni hayatınız hayırlı uğurlu olsun..
muhabbetle...
özlem yılmaz

Adsız dedi ki...

Ne güzelll keyifli bir yaz diliyorum hepinizeee ama ben burda sizi bekliyorumm ne zaman başlamayı planlıyorsunuz ne olur ben doğurmadan gelinnnnn ( çok bencilce olduuu ama :(:(:( )